دبیر اجرایی اولین همایش ملی توسعه پایدار در شهرستان فلاورجان خبر داد:

ظرفیت‌های سرشار نیروی انسانی در فلاورجان نهفته است/
وجود ۴۵۰ نفر با مدرک دکتری تخصصی در شهرستان فلاورجان

دبیر اجرایی اولین همایش ملی توسعه پایدار در شهرستان فلاورجان با اشاره به اینکه ظرفیت‌های سرشاری در حوزه نیروی انسانی در فلاورجان وجود دارد گفت: بیش از ۴۵۰ نفر متخصص با مدرک دکتری تخصصی در شهرستان فلاورجان شناسایی شده‌اند.
عباسعلی احمدی ظهر امروز در مراسم گشایش دفتر دبیرخانه اجرایی همایش توسعه پایدار در شهرستان فلاورجان، به ارائه گزارشی از نحوه اجرای این طرح ملی گفت: انجمن دانشجویان و دانش‌آموختگان شهرستان فلاورجان به‌عنوان ایده پرداز برگزاری این همایش و در قالب یک سازمان مردم‌نهاد، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرد.
وی به بخشی از ظرفیت‌های شهرستان فلاورجان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: شهرستان فلاورجان از ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های علمی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، صنعتی و منابع جمعیتی برخوردار است و متأسفانه به‌رغم وجود ظرفیت‌های فراوان و سرشار، از این توانمندی‌ها و توانایی‌ها به نحو مطلوبی استفاده‌نشده است.
احمدی در ادامه سخنان خود از حمایت، همراهی و همکاری نماینده محترم مردم شریف شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی از برگزاری این همایش تقدیر و تشکر کرد و در ادامه گفت: دغدغه برگزاری این همایش از ۴ سال پیش مطرح شد که در ابتدا در نظر بود این همایش در سطح شهر فلاورجان برگزار شود که در جلسه‌ای با حضور نماینده مردم شهرستان در مجلس، و تأکید ایشان بر اینکه تجربه برگزاری کنگره شهدا در سال جاری در شهرستان فلاورجان بر ما ثابت کرد که این شهرستان قدرت انجام کارهای بزرگ را دارد، مقرر گردید این همایش در سطح منطقه و شهرستان فلاورجان برگزار گردد و درنهایت با توجه به وسعت این همایش در سطح شهرستان، قول مساعد انجام همکاری از سوی نهادهای شهرستان داده شد.
دبیر اجرایی اولین همایش ملی توسعه پایدار در شهرستان فلاورجان مهم‌ترین دلیل برگزاری این همایش را شناسایی، معرفی و دعوت از نخبگان برای مشارکت در ایجاد توسعه پایدار در شهرستان برشمرد و ادامه داد: این همایش در هفت محور فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، کارآفرینی، گردشگری و ….. آغاز به کارکرده و دبیرخانه این همایش از امروز به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود و از امروز آماده خدمت‌رسانی به کلیه اساتید و نخبگان شهرستان هستیم.
احمدی به بخشی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نیروی انسانی شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان فلاورجان دارای ظرفیت‌های فراوانی درزمینهٔ نیروی انسانی متخصص است، به‌گونه‌ای که بیش از ۴۵۰ نفر در این شهرستان دارای مدرک دکتری تخصصی هستند و بخش زیادی از نخبگان این شهرستان در مسئولیت‌های کشوری مشغول به خدمت هستند، علاوه بر این تعدادی از نخبگان این شهرستان در ۱۵ کشور جهان در حال تدریس و فعالیت هستند که در حال حاضر با همکاری وزارت امور خارجه در حال شناسایی این گروه از نخبگان شهرستان هستیم.
وی انجام فعالیت‌های مختلف رسانه‌ای، پیگیری انتشار دو ویژه‌نامه تخصصی و مصاحبه و گفت‌وگو با نخبگان در خصوص ارائه تاریخ شفاهی زندگی خود را از برنامه‌های کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی این همایش برشمرد و گفت: از یکم بهمن‌ماه فعالیت‌های فضای مجازی شامل پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی، اپلیکیشن و معرفی همایش در شبکه‌های اجتماعی آغاز می‌شود.
دبیر اجرایی اولین همایش ملی توسعه پایدار در شهرستان فلاورجان بر ضرورت ایجاد وحدت و همدلی در برگزاری این همایش تأکید کرد و گفت: برگزاری مطلوب این همایش ملی، نیازمند همدلی و همراهی کلیه مسئولان شهرستان است که امیدواریم با همکاری کلیه مسئولان و مردم شهرستان، گام‌های پایدار و استواری به‌منظور اعتلای شهرستان پراستعداد و پرظرفیت فلاورجان برداشته شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *