نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی:

برگزاری همایش توسعه پایدار یک اقدام بزرگ و ارزشمند برای فلاورجان است

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری همایش توسعه پایدار یک اقدام بزرگ و ارزشمند برای شهرستان فلاورجان است و جا دارد همه مسئولان با دبیرخانه این همایش همکاری لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی ظهر امروز در مراسم گشایش دفتر دبیرخانه اجرایی همایش توسعه پایدار در شهرستان فلاورجان با تشکر ویژه از انجمن دانش آموختگان شهرستان فلاورجان در برنامه ریزی برای اجرای این طرح در شهرستان فلاورجان گفت: این انجمن در بسیاری از فعالیت های شهرستان خدمات ارزشمندی را داشته و این فعالیت اخیر از نزدیک به ۴ سال پیش آغاز گردیده و امیدواریم به زودی به ثمر بنشیند.
وی شناسایی نخبگان و فرهیختگان را اقدامی ارزشمند برای شهرستان دانست و گفت: شناسایی افراد نخبه ای که در فلاورجان متولد و زیسته اند خود یک ارزش است و باید تلاش کنیم نسبت به شناسایی سرمایه های انسانی شهرستان اقدام کنیم.
نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان کنگره ۱۴۰۰ شهید شهرستان فلاورجان در ماه های گذشته اذعان کرد: در زمان برگزاری این کنگره وقتی من در مجلس از آن سخن می گفتم قریب به ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس برایشان قابل باور نبود که یک شهرستان ۱۴۰۰ شهید داشته باشد و به طور قطع وقتی اکنون نیز برای عده ای می گوییم که شهرستان فلاورجان دارای ۴۵۰ نفر دارای مدرک دکترای تخصصی است که تاکنون شناسایی کردیم، باز هم شاید عده ای برایشان قابل درک نباشد و یقینا همچنان عده زیادی از نخبگان هستند که شناسایی نشده اند.
حجت الاسلام موسوی لارگانی تقدیرو تجلیل از این افراد را یک ارزش دانست و گفت: با وجود محرومیت های زیادی که این شهرستان دارد، به گونه ای که قبل از انقلاب، شاید در شهرستان فلاورجان تنها یک دبیرستان وجود داشته، با این وصف عده زیادی دانش آموخته دانشگاه در قبل از انقلاب در همین شهرستان وجودداشته و با وجود اینکه تمام کسانی که می توانستند در یک سال در دانشگاه تحصیل کنند ۳۰ هزار نفر بوده، در همان زمان تعداد زیادی از جوانان شهرستان فلاورجان علی رغم تمام کمبودها توانستند به این جایگاه علمی دست یابند.
وی حضور مسئولان کشوری در شهرستان را باعث تغییر نگاه آنها به فلاورجان و توجه ویژه به نیازهای این منطقه عنوان کرد و ادامه داد: از یک منظر شهرستان فلاورجان در حصاری واقع شده که تغییر این نگاه ها و محدودیت ها و حصارها نیازمند توجه ویژه مسئولان و اطلاع رسانی از وضعیت شهرستان است.
نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: قطعا این همایش نقش زیادی در تغییر این نگاه دارد و با برگزاری آن، کسانی که از این شهرستان در خارج از کشور و یا جاهای دیگر میهن هستند و توانمندی اقتصادی دارند، قدمی برای توسعه پایدار و سرمایه گذاری آن خواهند برداشت و ما نیز از آنها دعوت می کنیم که در حد توانشان در این شهرستان سرمایه گذاری کنند.
وی ادامه داد: در اکثر استانها کسانی را داریم که ماهیانه در کنار هم گروه هایی را مانند کرمانی ها و شیرازی های مقیم تهران تشکیل می دهند و نشست های مداومی دارند و برای شهرستان و استان خود برنامه ریزی می کنند، ما نیز امیدواریم با برگزاری این همایش وحدتی بین مردم و مسئولان و نخبگان ایجاد شود تا بتوانیم در کنار این همدلی بخشی از مشکلات شهرستان را کاهش دهیم.
حجت الاسلام موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: به طور یقین هر همایشی هزینه هایی دارد و درخواست ما از مدیران شهرستان به ویژه فرماندار این است که با توجه به اینکه فرصت زیادی نداریم، همکاری های لازم را به نحو احسن با این همایش و برگزار کنندگان آن داشته باشند و امیدواریم این همایش یک همایش نمونه و پایلوت برای تجلیل و گردهم آیی نخبگان برای سایر شهرستان ها گردد.
وی در بخش پایانی سخنان خود بر ضرورت توجه به مقوله آب نیز تاکید کرد و گفت: اگرمشکل آب در استان اصفهان حل نشود پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۵ مردم اصفهان مجبور به تخلیه شهرها خواهند شد و مسئولان در این شرایط باید خیلی از برنامه ها را رها کنند و تنها به مقوله آب بپردازند و امیدواریم این همایش نیز به این مقوله توجه ویژه داشته باشد..
نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم در فرصت باقیمانده همه دست به دست هم بدهیم و همت بیشتری را بگذاریم و انشالله نتایج خوبی از این همایش خواهیم داشت و من به نوبه خود از همه دست اندرکاران این همایش تشکر می کنم که کار بزرگی انجام دادند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *